Siedmiopalecznik rozgrzewającyŻel – balsam kosmetyczny rozgrzewający SIEDMIOPALECZNIK. Najwyższa dawka wyciągu z siedmiopalecznika.
Siedmiopalecznik i czerwona papryka to niezwykłe rośliny zawierające kompleks naturalnych składników, wykazujących silne działanie przeciwzapalne oraz długotrwale rozgrzewające.
Siedmiopalecznik błotny – od dawna stosowany w medycynie ludowej w charakterze doskonałego środka przeciwzapalnego i przeciwbólowego. Szczególnie korzystnie wpływa na kondycję tkanek, wykazuje działanie odżywcze i tonizujące. Jest bogatym źródłem witamin i prowitamin zwiększających funkcje obronne organizmu. Kompleks makro i mikroelementów wzmacnia strukturę tkanek, reguluje gospodarkę wapniową w organizmie, jest dobrym immunostymulatorem.
Właściwości siedmiopalecznika:
- odnawia osłabione komórki, nie wpływając negatywnie na ogólną kondycję organizmu;
- sprzyja odbudowie i wzmocnieniu ścian naczyń, struktury tkanki chrzęstnej i mięśniowej;
- posiada doskonałe działanie antyseptyczne i gojące.
Czerwona papryka ostra posiada wyjątkową właściwość wzmacniania działania innych roślin leczniczych, zapewnia doskonałe przyswajanie substancji bioaktywnych przez komórki tkanki łącznej. Użyteczne właściwości czerwonej papryki wręcz niezliczone.
Ostra czerwona papryka odznacza się wysoka zawartością witaminy C, zawiera też witaminę A orazβ-karoten, witaminy z grupy B (w tym PP), potas, fosfor, mikro i makroelementy.
Właściwości czerwonej papryki ostrej:
- dzięki zawartości rutyny (wit. P) uszczelnia ściany naczyń krwionośnych;
- wykazuje działanie rozrzedzające krew, dzięki czemu zapobiega powstawaniu skrzepów.
Żelowa formuła pozwala na szybkie i głębokie przeniknięcie substancji aktywnych do tkanek, a bogaty skład witamin i mikroelementów przejawia szczególne właściwości lecznicze.
Właściwości składników aktywnych żelu – balsamu rozgrzewającego:
- zmniejszają napięcie mięśni po wzmożonym wysiłku fizycznym;- łagodzą objawy meteoropatii- przejawiają długotrwałe działanie rozgrzewające w przypadku wychłodzenia organizmu;
- wnikają w głąb tkanek, znacząco poprawiając mikrocyrkulację krwi i przepływ limfy;- wykazują działanie tonizujące, nasycają tkanki witaminami i mikroelementami.
Sposób użycia: nanieść cienką warstwę na skórę i wmasować okrężnymi ruchami.
Środki ostrożności: nie stosować na błony śluzowe, w razie kontaktu przemyć dużą ilością wody.
Składniki: woda oczyszczona, wyciąg z siedmiopalecznika błotnego, olej sojowy, ekstrakt z czerwonej papryki, trietanoloamina, karbopol, metyloparaben, polyparaben, witamina E, olejek eteryczny z gruszyczki mniejszej
INCI: Aqua, Comarum Palustre Extract, Glycine Hispida Oil, Extract Capsicum Annuum, Triethanolamine, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Pyrola Rotundifolia Oil
Przeciwwskazania: indywidualna nietolerancja na składniki produktu.
Termin trwałości: 24 miesiące od daty na zgrzewie tuby.Przechowywać w suchym miejscu, z dala od słońca, w temp. od 5 do 25 °C.
Pojemność: 75 ml
Producent: Skimed

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz